امروزه برای مراقبت و نظارت بر محل کار و سرمایه ی خود،دیگر ناگزیریم از استفاده از ابزار نظارتی امروزه و مهم ترین این ابزار دوربین مدار بسته است این دوربین ها برای اولین بار در سال ۱۹۴۲ توسط ارتش آلمان برای نظارت بر  موشک هایشان مورد استفاده قرار گرفت و تقریبا یک دهه ی بعد کاربرد تجاری آن درآمریکا گسترش یافت.

انواع مختلفی از دوربین های مدار بسته با توجه به سرعت بالای  علم و نیاز های مختلف آن به وجود آمده  که در مجموع به دو دسته ی کلی کابلی و بیسیم تقسیم میشود و تفاوتشان در استفاده از کابل به عنوان رابطه وعدم استفاده از آن است.

دوربین های مدار بسته ی بیسیم خود انواع مختلفی دارند و البته کارکرد اصلی اغلبشان ارتباط به وسیله ی امواج رادیویی و  تبدیل به تصویر است.

دوربین مدار بسته وای فای

یکی از انواع دوربین مدار بسته ی بیسیم ،وای فای است این گونه در واقع به جای امواج رادیویی از ارتباط اینترنتی و اتصال به وای فای استفاده میکند این گونه از دیگر انواع امنیت بیشتری ایجاد میکند و از ایجاد تداخل و تاخیر در روند فرستاده شدن دیتا جلوگیری میکند در مجموع استفاده از دوربین وای فای از گونه های دیگر بسیار مناسب تر است.

دوربین مدار بسته ی برد بالا

برای محاسبه کردن برد ارسال در دوربین های مدار بسته روش خاصی وجود ندارد و شرکت های سازنده معمولا به شکل تجربی یک برد تقریبی اعلام و ثبت میکنند و البته دوربین هایی موجود هستند که بردهای نسبتا بالایی دارند نکته آن است که شما باید دوربین را درفاصله ای نزدیکتر از برد مورد نظر نصب کنید.

دوربین مداربسته ی چرخشی

این گونه از دوربین مدار بسته با قابلیت های بسیار بالایی تولید شده است از جمله ی این قابلیت ها میتوان به  ضبط صدا و تصویر به صورت زنده ،کیفیت اچ دی،قابلیت چرخش و دید ۳۶۰ درجه ی افقی و ۱۵۰ درجه ی عمودی ،میکروفون و اس\یکر و امکان صدای دو طرفه و دوربین مادون قرمز و دید مطلوب در شب اشاره کرد‍‍‍‍‍.

دوربین مداربسته ی حافظه دار

این نوع با قابلیت اتصال یک کارت حافظه در واقع دوربین را از اتصال به سیستم ضبط حداقل در کوتاه مدت بینیاز میکند و کوتاه مدت را از آن نظر میگویم که حداکثر حافظه ی آن سی و دو گیگ است اما از این طریق علاوه بر داشتن دیتا بر روی دستگاه گیرنده،خود دوربین هم آن را دارا میباشد و در واقع امنیت آن بسیار بالا تر میرود.

 

تولید محتوا: کانون تبلیفاتی فرمو

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست