ویدئو پروژکتور

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. معنویات
  4. chevron_right
  5. ویدئو پروژکتور

انواع ویدئو پروژکتور

دستگاه ویدئو پروژکتور یا دیتا پروژکتور دستگاهی است که با وصل شدن به سیستم هایی همانند کامیپوتر و لپ تاپ تصاویر را با بزرگنمایی قابل توجهی بر روی پرده نمایش به انعکاس در می آورد. که این بزرگنمایی تصویر به لنز و فاصله دستگاه از پرده نمایش بستگی دارد.

همگام با پیشرفت هایی که در طول زمان بر روی این دستگاه ایجاد شده است قابلیت و کاربرد های آن هم به فراخور نیاز کاربران افزایش یافته است. امروزه از این دستگاه علاوه بر استفاده در کلاس های درس، مراکز آموزشی، کنفرانس ها، همایش ها، کارگاه ها، سایت های کامیپوتر در بسیاری از مراکز دولتی، تحقیقاتی و پژوهشی و حتی منازل (به عنوان سینمای خانگی) نیز استفاده می شود.

انواع ویدئو پروژکتور

  • ویدئو پروژکتور جیبی یا پیکو.
  • ویدئو پروژکتور سینمای خانگی.
  • ویدئو پروژکتور چند رسانه ای.
  • ویدئو پروژکتور مورد استفاده در محل های برگزاری و اجتماعات.

عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت ویدئو پروژکتور

تکنولوژی به کار گرفته شده در ساخت ویدئو پروژکتور به عنوان یک فاکتور تاثیر گذار بر روی قیمت به حساب می آید. در ساخت ویدئو پروژکتور تا کنون از سه نوع تکنولوژی ۳LCD، DLP و LCOS استفاده شده است. این تکنولوژی ها می تواند بر روی کیفیت رنگ ها و تصاویر تاثیر گذار باشند. که تکنولوژی LCOS جدید ترین نوع ویدئو پروژکتور است که از قیمت بالایی برخوردار می باشد.

شدت روشنایی ویدئو پروژکتور خود به عنوان یک عامل اساسی در بررسی کیفیت و قیمت گذاری ویدئو پروژکتور تلقی می گردد. اگر بخواهیم از ویدئو پروژکتور در یک محیطی باز و یا با روشنایی زیاد استفاده کنیم لازم است دستگاهی انتخاب شود که شدت روشنایی بالایی داشته باشد در این شرایط قیمت دستگاه هم افزایش خواهد یافت.

از سایر عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت ویدئو پروژکتور می توان اشاره ای به عمر لامپ ها، کنتراست، رزولوشن، ورودی و خروجی ها و شرکت سازنده ویدئو پروژکتور نمود.

برای کسب اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه نمایید.

 

تولید محتوا: کانون تبلیغاتی فرمو

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست