امروزه ویدئو پروژکتورها  به طور وسیع در مصارف خانگی ، تجاری، اداری و آموزشی مورد استفاده قرار می گیرند.. به طور کلی از مهمترین کاربردهای ویدئو پرژکتور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دورهمی و مهمانی ها برای تماشای فیلم در مصارف خانگی
  • استفاده از آن در فضاهای باز که بسیار جذاب و قابل توجه است. امروزه برای ارائه انواع برنامه ها در محیط های باز می توان از این دستگاه استفاده کرد.
  • استفاده در مدارس و مراکز آموزشی برای آموزش مطالب به صورت تصویری .
  • استفاده از وب کم برای باز شدن دریچه ای به جهان، در واقع با یک ویدئو پروژکتور می توانید در منزل خودتان بنشینید و با استفاده از وب کم به نقاط جذاب جهان که به صورت زنده از وب کم استفاده می کنند متصل شوید.
  • استفاده از ویدئو پروژکتور برای بازی های رایانه ای و همچنین کاربرد آن در گیم نت برای افزایش جذابیت بازی.

نحوه کار با ویدئو پرژکتور

پروژکتور به عنوان دستگاهی که باعث بزرگ شدن اسلاید برای نمایش روی پرده کاربرد دارد، دارای اجزایی شامل منبع نور، بازتابنده مقعر ، عدسی محدب و عدسی پروژکتور است. نحوه کار با ویدئو پروژکتور به این صورت است که از یک منبع نور قوی برای نمایش تصویر روی پرده استفاده می شود.

تعبیه یک بازتابنده مقعر در انتهای منبع نور باعث انعکاس کل نور روی اسلاید می شود این نور از یک عدسی محدب عبور می کند و روی اسلاید می افتد و سپس این پرتو متمرکز شده از میان فیلم که به صورت وارونه در پروژکتور قرار گرفته است عبور کرده و به عدسی پروژکتور می رسد، این عدسی یک عدسی مقعر است که تصویر را وارونه و بزرگتر کرده و نمایش می دهد.

ویدئو پروژکتور جیبی چیست؟

کاربرد ویدئو پروژکتور جیبی برای ارائه تصویر به صورت قابل حمل است. این نوع ویدئو پروژکتور به دلیل اندازه کوچکی که دارد به راحتی قابل حمل است و حتی به صورت جا داده شده در موبایل یا دوربین دیجیتال وجود دارد. تصویری که ارائه می دهد از کیفیت مناسبی برخوردار است و اندازه آن نیز تا ۱۰۰ اینچ می تواند باشد.

راهنمای خرید ویدئو پروژکتور خانگی

برای خرید ویدئو پروژکتور خانگی می توانید به فروشگاه ها و سایت های معتبری که این ابزار دیجیتال را ارائه می دهند مراجعه نماید؛ اما خرید هر گونه وسیله دیجیتال به دلیل حساسیت بالایی که دارد بهتر است از یک مرکز معتبر انجام شود تا زمان و هزینه شما هدر نرود. سایت ajnagostsr.com تحت عنوان مجموعه چشم سوم می تواند گزینه مناسبی به عنوان راهنمای خرید ویدئو پروژکتور خانگی یا انواع دیگر آن باشد.

 

تولید محتوا: کانون تبلیغاتی فرمو

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست